Bibliotekarze polecają książki na październik

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 września 2023

 

 

październik

PAŻDZIERNIK

Beata Mituś poleca bogato ilustrowaną książkę pt. Etnogadki: opowiastki o dawnych obrzędach i zwyczajach, autorstwa Moniki Michaluk, Michała Stachowiaka oraz Witolda Przewoźnego. Książka jest zarówno adresowana do młodszych jak i starszych Czytelników.

Agnieszka Hebda poleca przewodnik pt. Beskid Niski. Autorka Katarzyna Zaparaniuk przedstawia Czytelnikowi garść propozycji, które inspirują do odkrywania szczególnie dla niej bliskich miejsc Beskidu Niskiego.

Gabriela Walus poleca książkę pt. W cieniu góry: wspomnienia odważnej. Jest to fascynujący zapis wyprawy na Mount Everest i zarazem inspirująca opowieść o heroizmie, ocaleniu i sile wspólnoty, której autorką jest Sylvia Vasquez-Lavado.

Grażyna Zastępa poleca przewodnik pt. Na sielskim Pogórzu: wędrówki po Ciężkowicko-Rożnowskim Parku Krajobrazowym, autorstwa Eweliny Mocior. Książka zawiera gotowe propozycje tras zwiedzania, z mapami i przekrojami.

Barbara Szczepanik poleca książkę pt. Ubierałam arabskie księżniczki. Autorka Eva Minge zdradza w niej modowe kulisy świata arabskiego.

Katarzyna Marchwica rekomenduje książkę pt. Wszyscy tak jeżdżą. Autor Bartosz Józefiak wyruszył w Polskę, aby zrozumieć, co dzieje się na polskich drogach i stworzył wielowymiarowy reportaż o stanie umysłowym polskich kierowców.

Natalia Karasińska rekomenduje przewodnik Beskid Śląski, Żywiecki i Mały. Jest to praca zbiorowa, dzięki której każdy Czytelnik znajdzie sposób na udany, aktywny wyjazd.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Baner — Bibliotekarze polecają książki na październik

    Baner — Bibliotekarze polecają książki na październik