Ferie w Bibliotece 2024 — filia Zawodzie — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 lutego 2024

 

W czasie ferii w filii Zawodzie nie zabrakło kreatywnych i edukacyjnych zajęć dla dzieci. Podczas pierwszego spotkania spisaliśmy kodeks feryjnych spotkań. Deklaracją jego przestrzegania były podpisy złożone własnoręcznie przez uczestników. Następnie wyruszyliśmy w świat feryjnych rozrywek. Dużo radości sprawiły naszym gościom wspólne gry i zabawy. Wśród nich największe emocje wzbudziły Łapki (rozgrywki w parach) i gra Uno. Na kolejnym spotkaniu przeżyliśmy niezapomniane przygody wraz z księżniczkami i piratami — bohaterami wybranych bajek. Uczestnicy znakomicie odnaleźli się w ich świecie. Aby być bardziej samodzielnym w bibliotecznej krainie, warto posiąść tajemną wiedzę! Posłużyły temu zajęcia poświęcone podstawowym zasadom opracowania i ułożenia zbiorów w bibliotece. W myśl słynnego cytatu Cycerona — „Doświadczenie jest najlepszym nauczycielem” — uczestnicy z zapałem buszowali między bibliotecznymi regałami, trenując świeżo nabyte umiejętności wyszukiwania informacji. Ostatnie zajęcia, zorganizowaliśmy we współpracy ze Świetlicą Osiedlową „OK3M” Gorlickiego Centrum Kultury. Odwiedziliśmy Izbę Pamięci GRH 1915 w Gorlicach, której wyjątkowa ekspozycja prezentuje zbiory z okresu pierwszej i drugiej wojny światowej (w tym bitwy pod Gorlicami). Mali wycieczkowicze byli żywo zainteresowani eksponatami i zadawali mnóstwo pytań przewodnikowi, panu Sławomirowi Habelowi. Wycieczka okazała się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę! Poznaliśmy niejedną historyczną ciekawostkę. Przekonaliśmy się, że warto odwiedzić tak ważne na mapie naszego miasta miejsce.

Czas zimowego wypoczynku za nami. Dziękujemy uczestnikom zajęć przegotowanych w ramach akcji „Ferie w Bibliotece 2024 — filia Zawodzie”. Dziękujemy pani Katarzynie Grochowskiej, instruktorce Świetlicy Osiedlowej „OK3M” Gorlickiego Centrum Kultury, za współpracę w przygotowaniu wycieczki do Izby Pamięci GRH 1915 w Gorlicach. Wszystko co dobre szybko się kończy — nie inaczej było i tym razem. Radość i entuzjazm naszych gości dowodzi, że biblioteczne uniwersum pozostaje znakomitym miejscem do spędzania wolnego czasu i stanowi dobrą alternatywę dla wirtualnego świata.

1. Czytanie książeczek i księżniczkach i piratach 2. Gra matematyczna w parch w 3. Wolny czas po zajęciach z książką 4. Wspólna gra w Uno ciąg dalszy, raz wygrywam, raz przegrywam. portret ulubinej księzniczki lub pirata portret ulubinej księzniczki lub pirata portret ulubinej księzniczki lub pirata 9. uczestnicy podpisują ustalony przez siebie regulamin zajęć 10 Gra w łapki Najlepsza ewaluacja to uśmiech dzieci Wizyta w Izbie pamięci ciekawe eksponaty, i mnóstwo pytań Gra

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Pamiątkowe zdjęcie z wizyty w Izbie Pamięci

    Pamiątkowe zdjęcie z wizyty w Izbie Pamięci