Ferie w Bibliotece 2024 — filia Magdalena — relacja

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
28 lutego 2024

 

Ferie, ferie i po feriach. Choć śniegu niestety zabrakło, to pomysłów na spędzenie tego czasu — nigdy! W filii Magdalena każdy mógł znaleźć coś dla siebie i miło spędzić wolny od nauki czas. Było kreatywnie, inspirująco, edukacyjnie i wesoło.

Zajęcia rozpoczęliśmy od przypomnienia kilku zasad — swoistych kierunkowskazów, gwarantujących, że feryjne aktywności będą bezpieczne. Kolorowe kubki i mata do kodowania posłużyły jako doskonały materiał do ich utrwalania. Z bohaterami filmu Plik i Folder uczestnicy przemierzali ścieżki internetu. Dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwa czekają w wirtualnym świecie oraz jak bezpiecznie i odpowiedzialnie korzystać z nowoczesnych technologii. Książka niejedno ma imię — kreatywną zabawę zapewniły interaktywne publikacje Hervégo Tulleta. Oprócz ciekawej lektury nie mogło zabraknąć zajęć artystycznych. Koty z papieru, gazet i plasteliny, kartonowe dinozaury czy zimowe krajobrazy — jednym słowem twórcze wyzwania, z którymi uczestnicy poradzili sobie doskonale. Rozmawialiśmy też o emocjach. Rozpoznawaliśmy je, by przekonać się, czemu służą i jak możemy sobie z nimi radzić.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólnie spędzony czas i aktywny udział w zajęciach. Zapraszamy na wakacyjne spotkania!

uczestnicy tworzą swoje kompozycje uczestnicy tworzą swoje kompozycje Układanie kodu ma macie Układanie kodu ma macie Zimowe krajobrazy Układanie kodu ma macie Zimowe krajobrazy Rozpoznajemy emocje Rozpoznajemy emocje Zabawy z chustą animacyjną Zabawy z chustą animacyjną Rozpoznajemy emocje dzieci tworzą kostki emocji kocie zabawy - łapanie myszek Kocie lektury Tworzenie Kotów z papieru Tworzenie Kotów z papieru Galeria kocich piękności Zasady bezpieczeństwa w wirtualnym świecie Kolorowym tunelem do prehistorycznego świata Zasady bezpieczeństwa w wirtualnym świecie Zasady bezpieczeństwa w wirtualnym świecie Poznajemy dinozaury Wykonywanie dinozaurów z kartonu Dinozaury wykonane przez dzieci dzieci pozuja z wykonanymi dinozaurami, robią do tego groźne miny

Galeria

  • Powiększ zdjęcie Dzieci pozują na chuście animacyjnej z kostkami emocji

    Dzieci pozują na chuście animacyjnej z kostkami emocji